cover

Sádrokartónové systémy

RIGIPS

Koncern Saint-Gobain je európsky a svetový líder vo všetkých svojich obchodných odvetviach. Patrí do prvej stovky svetových priemyselných korporácií. Má 5 hlavných divízií – stavebné materiály, sklo, obalové materiály, špeciálne High-Tech materiály, distribučné reťazce. Počiatky spoločnosti Saint-Gobain spadajú do Francúzska do obdobia 17. storočia. O pol storočie neskôr prekračuje hranice štátu. Dnes pôsobí vo viac ako 50 krajinách sveta, v ktorých združuje 1 200 spoločností a zamestnáva viac ako 200 000 ľudí  sedemdesiatich národností.

Vízia – čím sa chceme stať

Naším cieľom je stať sa preferovanou voľbou stavebných systémov, ktoré poskytujú inovatívne konštrukčné riešenia.

Divízia Rigips spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., úspešne pôsobí na slovenskom  stavebnom trhu už viac ako štrnásť rokov. Za tento čas sa značka Rigips vyprofilovala ako synonymum kvality, pokroku a inovácií v oblasti suchej výstavby. Ako člen nadnárodného koncernu Saint-Gobain, ktorý je svetovým lídrom v oblasti výroby stavebných hmôt na báze sadry, skla a tepelných izolantov,  divízia Rigips využíva najmodernejšie know-how z celého sveta, a tak maximálne vychádza v ústrety svojim zákazníkom a ich stále náročnejším požiadavkám. Rigips je na Slovensku lídrom v oblasti suchej výstavby interiérov. Sadrokartónové dosky, stropné kazety a niektoré iné prvky tvoriace certifikovaný SYSTÉM suchej vnútornej výstavby, sa produkujú v sesterských závodoch v okolitých krajinách.

Okrem sadrokartónových systémov je Rigips známy aj ako výrobca vysokokvalitných suchých zmesí na báze sadry. Ide o ručne spracovávané stierky a omietky pod dobre známym označením RIMANO alebo strojovo spracovávané omietky RIMAT. Tieto produkty zaznamenávajú výrazný nárast používania už aj na slovenských stavbách.

Ponúkame nielen dlhodobou praxou overený stavebný materiál, ale rovnako dokonalý stavebný systém. Všetky produkty prvotriednej kvality – od sadrokartónových systémov až po jemné omietky a stierky pre interiéry, ktoré sú vyrobené z ekologicky nezávadných prírodných surovín. Sú recyklovateľné a ani ako odpad nezaťažujú životné prostredie.