cover

Sanita

KOLO

KOLO patrí do koncernu SANITEC GROUP.

SANITEC je najväčším výrobcom a dodávateľom sanitárnej keramiky, kúpeľňového nábytku, sprchovacích kútov a vaní v Európe. Zaujíma i významné postavenie v celosvetovom meradle. SANITEC je najväčším resp. druhým najväčším výrobcom a dodávateľom v každej krajine. Do tohto medzinárodného koncernu patrí napríklad KERAMAG, ktorý je číslom 1 v Nemecku, takisto ako KOLO v Poľsku, ALLIA vo Francúzsku, IFÖ vo Švédsku či IDO vo Fínsku.

SANITEC neustále zvyšuje obrat, jednak zvyšovaním vlastného predaja a ďalej tiež akvizíciami. V roku 2004 Sanitec dosiahol obrat 899 miliónov EUR. V súčasnosti má cca. 7.000 zamestnancov, 28 výrobných závodov a obchodné zastúpenie po celom svete. Hlavné sídlo koncernu Sanitec je v Helsinkách vo Fínsku a v Ratingenu v Nemecku. Od 4. februára 2005 je vlastníkom všetkých akcií a novým majiteľom  skupina EQT Private Equity Funds.

 

 • Umyvadlá
 • WC, bidety, pisoáre
 • Vane
 • Sprchovacie kúty a vaničky
 • Nábytok

 

JIKA

Značka JIKA, ktorá na českom trhu pôsobí už od roku 1878, snúbi tradíciu s kvalitou, ktoré sa naviac stretávajú s tým najmodernejším zo svetových trendov. Do sveta kúpeľní JIKA sa premietajú desiatky rokov skúseností. Zabudnúť sa nedá ani na silu značky a výsledkom sú výrobky s pôsobivým dizajnom, vysokou kvalitou, dokonalou funkčnosťou, ale tiež komplexnosť ponuky vo všetkých cenových kategóriách. Takto sa dá v skratke zhrnúť stratégia značky JIKA. Podstatné rozšírenie sortimentu dosiahla značka JIKA v roku 1991 spojením so švajčiarskou firmou Keramik Holding LAUFEN. Jednotlivé výrobky sú vyrábané z prírodných materiálov a pomocou najmodernejších technológií.

 • Umyvadlá
 • Vodovodné batérie
 • WC a bidety
 • Kúpeľňový nábytok
 • Vane
 • Sprchové kúty

 

LAUFEN

Dizajn kúpeľne ako životného priestoru: dizajn, kvalita a funkcia sa tu spájajú, aby odhalili osobnosť tradičnej švajčiarskej značky, popredného medzinárodného výrobcu.

Základným stavebným kameňom spoločnosti Laufen sú skúsenosti vo výrobe keramiky. V meste Laufen ležiacom v švajčiarskom kantóne Basel-Land sa už viac než 110 rokov spracováva najstarší umelý materiál v histórii ľudstva.

V najmodernejších prevádzkach sa tu so švajčiarskou presnosťou vyrábajú umývadlá, bidety a WC. Skúsenosti na poli výroby keramiky rozvinuli nadanie v rámci výroby kompletných kúpeľní. Každá miestnosť, ktorú Laufen interpretuje ako posvätné miesto pre odpočinok a relaxáciu, je navrhnutá podľa najvyšších dizajnových štandardov.

To, čo robí dizajnérske umenie spoločnosti LAUFEN takým výnimočným je originálny prístup švajčiarskeho výrobcu, ktorý švajčiarsky dizajn vníma ako symbiózu dvoch dôležitých škôl dizajnu: talianskeho dizajnu z juhu a modernistického štýlu à la Bauhaus zo severu. Pretavené do výnimočnej švajčiarskej kvality.

Laufen vníma kvalitu ako mincu, ktorá má dve strany. Na jednej strane stoja skúsenosti vo výrobe, na strane druhej je funkčnosť, úžitková hodnota a výnimočné prínosy, ktoré hotová kúpeľňa ponúka svojmu používateľovi. Prvá strana predstavuje záväzok, druhá potom voľnú súťaž na medzinárodnom trhu kúpeľní.  Trvalo udržateľná kvalita, úcta k človeku i životnému prostrediu Ako spoločnosť vyrábajúca produkty, pri používaní ktorých sa spotrebováva cenný prírodný zdroj, akým je voda, sa Laufen cíti povinný chrániť túto prirodzenú podstatu našej existencie. Kladie preto maximálny dôraz na výrobu šetrnú k životnému prostrediu, so šetrným využívaním energií a surovín vo všetkých fázach výroby, od vývoja až po marketing. Laufen napríklad znovu využíva odpadné teplo z výrobného procesu na sušenie keramiky. Za svoj príkladný prístup k ochrane životného prostredia získala spoločnosť Laufen v Rakúsku cenu EMAS 2007 (Environment Prize) za životné prostredie. Od roku 2006 je potom švajčiarsky závod v Laufene oprávnený nosiť označenie EnAW od švajčiarskej energetickej agentúry Swiss Energy Agency for Industry. Toto označenie vypovedá o tom, že jeho nositeľ sa aktívne zasadzuje o ochranu klímy. Laufen zároveň aktívne hľadá ekologicky šetrné riešenia pre celý rad svojich produktov. Ide napríklad o vysoko lesklú povrchovú úpravu zariadenia z kúpeľňové rady Mimo, pri výrobe ktorej sa používajú recyklované materiály. Laufen však kladie veľký dôraz i na výrobu vysoko kvalitných produktov, čo ostatne dokazujú mnohé medzinárodné osvedčenia a certifikáty o splnení noriem. Švajčiarske označenie Q-Plus dokazuje skutočnosť, že naše produkty plnia európske normy, ale aj zavedené švajčiarske normy, ktoré sú vyššie. Tento prístup spoločnosti Laufen je veľmi dôležitý, pretože len trvanlivé produkty si zaslúžia označenie „ekologické“. Nulový odpad je koniec koncov lepší než recyklácia. Laufen tak pomáha zákazníkom žiť v harmónii so životným prostredím a znižovať náklady na energie. Je to tak preto, že naše produkty využívajú najmodernejšie technológie na úsporu energií a vody. Napríklad najnovšia generácia hospodárnych WC. Hneď niekoľko WC Laufen so systémom duálneho splachovania si vystačí s 4,5 alebo 3 litrami vody, namiesto 6 alebo 3 litrov, ako je to pri bežných WC.

KERAMAG

Německá společnost KERAMAG AG, člen nadnárodního koncernu Sanitec Group, patří k významným evropským značkovým výrobcům sanitární keramiky a dalšího koupelnového vybavení. V nabídkovém portfoliu KERAMAG naleznete kromě velice kvalitních ucelených designových sérií sanitární keramiky a koupelnového nábytku, konceptů kompletních koupelen i atraktivních interiérových solitérů rovněž akrylátové vany, hydromasážní systémy, sprchové vaničky, sprchové zástěny a boxy, masážní a parní boxy. Některé produkty KERAMAG jsou vyrobeny z patentovaného progresívního sanitárního materiálu Varicor na minerální bázi. Vlastní osobitý design, pravidelné inovace výrobního programu, tržně orientovaná široká nabídka a zákaznický servis, společně s příslovečnou německou kvalitou, dlouhodobou životností a spolehlivostí, doloženou certifikátem systému řízení jakosti DIN EN ISO 9001 - to vše hovoří při výběru dobré značky pro Vaši koupelnu ve prospěch výrobků KERAMAG.

 

ROCA

 • Kolekcia Khroma
 • Kolekcia Meridian
 • Wellness Klozety
 • Roca inštalačné systémy
 • Obklady Roca

 

RAVAK

Spoločnosť RAVAK a.s. pôsobí vo viac ako 50-tich štátoch sveta a je najväčším výrobcom zariadenia do kúpeľní v strednej a východnej Európe. Značka RAVAK prináša krásne a praktické kúpeľne, premyslené do posledného detailu. RAVAK dodáva svojím zákazníkom vane, sprchové kúty, umývadla, ale aj ďalšie chytré kúpeľňové doplnky, ako napríklad praktický nábytok do každej kúpeľne. Mimo iných RAVAK ako prvý na svete uviedol na trh bezpečnú kúpeľňovú elektroniku cenovo dostupnú aj pre širokú verejnosť.

Spoločnosť RAVAK bola založená v roku 1990 ako spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.). Zakladateľmi boli dve rodiny: Kreysů a Vařeků, ktoré dodnes aktívne riadia spoločnosť.

V rokoch 1996 až 1997 začala spoločnosť expandovať do zahraničia. Prvé zahraničné aktivity sa začali rozvíjať na Slovensku, v Nemecku, Rusku a Poľsku, potom nasledovalo Maďarsko, pobaltské štáty a Ukrajina. V ďalších rokoch rozšíril RAVAK pole svojej pôsobnosti na ďalšie európske a ázijské štáty - Spojené arabské emiráty, Španielsko, Lotyšsko, Čínu, Rumunsko a Kazachstan. Spoločnosť RAVAK má v súčasnosti v zahraničí 15 dcérskych spoločností a exportuje do viac ako 50-tich štátov v Európe, Ázii a Afrike.

 • Sprchové kúty
 • Sprchové vaničky
 • Akrylátové vane
 • Vane a hydromasáže
 • Koncepty RAVAK
 • Nábytok RAVAK
 • Umývadlá
 • Vodovodné batérie
 • Elektronika
 • Osvetlenie 
 • Vybavenie a doplnky

 

TEIKO

Vynikající kvalita našich výrobků je dána jednak moderní výrobní technologií a kvalitním vybavením, ale také i používáním špičkových materiálů (akrylátových desek) renomované značky Lucite. Záruka kvality je dokladována certifikací ISO 9001:2000. Veškerá výroba probíhá s maximální ohleduplností k životnímu prostředí dle normy ISO 14001. Pozornost firmy je upřena zejména k dalšímu rozvoji obchodních aktivit, zvyšování výrobních kapacit a zlepšování péče o zákazníky. Samozřejmostí je neustálý vývoj nových typů produktů, jejich žádoucích účinků a vhodných doplňků. Téměř všechny akrylátové vany značky TEiKO lze osadit nabízenými hydromasážními systémy a lze je vybavit nejrůznějšími doplňky.